1/6

Crosswalk

Praha / 2020

Barbershop Crosswalk v preklade znamená prechod, ten tvorí základ v technike dobrého barbera prelínanie medzi krátkymi a dlhými vlasmi a teda medzi svetlom a tmou. Tento prvok tvorí dominantu celého priestoru je znázornený pásovým striedaním tmavého a svetlého kameňa v kombinácii so surovými kovovými prvkami a drevenými skrinkami.

 

Retail                                                                                                                                                 

1/6

Prag salon

Praha / 2019

Kaderníctvo sa nachádza v prízemí novostavby obytného domu na Pankráci. Hlavným prvkom celej identity je svetelný vlas ktorý sa rozplieta a vytvára tak v priestore svoj autentický podpis. Tento prvok zasahuje aj do celého grafického vizualu salónu. Cortenové steny a odhalené betonové konštrukcie odhaľujú prirodzený charakter priestoru a podtrhujú krásu surových materiálov a rastlín.

1/6

Halla Light+Building 16

Frankfurt / 2016

Dominantu výstavného stánku tvorí minimalistická architektura ktorá rozdeluje priestor do viacerých sektorov, v ktorých sa prezentujú svietidla pre rôzne odvetvia či už office, retail alebo pre domácnosť. Hlavným prvkom je ocelový plech, ten odkazuje na industrialnu výrobu firmy HALLA, ktorá sa zaoberá výrobou designových a technických svietidiel. Video

1/8

Kolekcia POS stojanov určených do sieti predajní elektro bola inšpirovaná kvalitami kuchynského robotu ChefXL ktorý ma vysoký výkon, 10 ročnú záruku a ako prvý robot využíva osvetlenie pracovnej misy. To sme znázornili a vyzdvihli u prezentačných stojanov. Ostrovček je vyrobený z odolného corianu so zabudovanou otočnou plochou na prezentáciu robotu, zbytok stola slúži na prezentáciu príslušenstva ktoré k nemu patrí. 

1/11

Kolekcia POS stojanov navrhnutá pri príležitosti premiery mixéru MultiQuick 9 ktorý je unikátny vďaka jeho pantentovanej pohyblivej hlavici, ktorú si zákaznici môžu vyskúšať priamo na mieste. Stojany sú doplnené o pohyblivú lentikulárnu grafiku, ktorá púta pozornosť a znázorňuje rýchly a jednoduchý proces mixovania tých najtvrdších surovín.  Univerzálnosť návrhu dovoľuje urobiť z pultového stojanu čelnú gondolu s úložným priestorom na krabice a naopak.

1/4

Shop in shop DeLonghi

Retail of the Future / 2016

 

Zadaním bolo navrhnúť stenu na prezentáciu kávovarov. Univerzálnosť steny umožnuje shop in shop používať aj ako promo stôl na prezentáciu noviniek, a to jednoduchým vysunutím skrinky ktorá v sebe ukrýva police na letáky a na druhej strane priestor na odpadkový kôš. Kávovary

sú umiestnené v presvetlenej nike ktorá je inšpirovaná tvarom loga. Realizácia v Alza-Holešovice.

1/4

Predajňa O2

Bratislava Eurovea / tender / 2015

Dominantu minimalistickej designovej predajne O2 tvorí veľká dotyková obrazovka ktorá umožnuje nový revolučný spôsob predaja produktov a služieb. Jej výnimočnosť podtrhuje corianová stena ktorá plynule precházajúca do podlahy. Stojany na telefóny disponujú interaktívnymi cenovkami a LCD obrazovkou s prezentáciami mobilných telefónov. Výklad doplňujú dynamické projekčné fólie ktoré môže zakazník ovládať dotykom.

1/5

Cesta svetla

Designblok 14 / Halla / 2014

Návrh a realizácia výstavného priestoru pre firmu HALLA. Vstup do expozície tvori tmavá chodba ktorá láka návštevníkov svojími LED svetelnými líniami Indi ktoré pulzujú do rytmu hudby a určujú tak smer výstavy. Hlavná presvetlená miestnosť slúži na prezentáciu nových produktov z portfólia firmy a je doplnená o detský hravý kútik. Video

 Copyright © All rights reserved

Opálka Design

2014-2020

Facebook

 Jaurisova 1501/19

140 00 Praha 4, Nusle

Czech republic

 +420 608 604 612

matus@opalkadesign.com

logo 3.png